// you’re reading...

Sporty Walki

Toe Wrestling

toeToe wrestling jest nową dziedziną, jednak ciesząca się tak dużym zainteresowaniem, że światowa federacja toe wrestlingu stara się o włączenie tej dyscypliny sportowej do programu igrzysk olimpijskich.

Zasady sportu są bardzo proste, podobne do arm wrestlingu. W pojedynku bierze udział dwóch zawodników, którzy siadają naprzeciwko siebie bez butów i skarpetek. Następnie muszą stykać się stopami, zaczepiając własnym dużym palcem o duży palec przeciwnika. Wygranym jest ten, kto stopę przeciwnika powali na ziemię, podłogę czy specjalnie przygotowane bandy.

Tak naprawdę, nikt nie wie, kiedy i jak powstała ta dziedzina sportu. Jednak teoretycy toe wrestlingu głoszą, że wymyślona została w latach 70 XX wieku, przez ludzi, którzy marzyli o stworzeniu takiego sportu, w którym Wielka Brytania odnosiła by niewątpliwe sukcesy.

Pierwsze poważne zawody zostały zorganizowane w pubie w Derbyshire w 1976 roku. Zostały nazwane The World Toe Wrestling Competition. Od tej pory, zawody w tej dziedzinie odbywają się co roku.

Toe wrestling cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno chcących trenować ten sport, jak i sponsorów, którzy licznie przybywają na zawody.

Członkowie World Toe Wrestling Organisation zwrócili się w wnioskiem o wpisanie toe wrestlingu na listę sportów olimpijskich. Niestety, wniosek został odrzucony. Entuzjaści tego sportu, jednak, nie poddali się i próbować będą dalej.