// you’re reading...

Sporty Zimowe

Lotos Poland Tour

W ubiegłą niedzielę, tj. 17 lilotospca odbyły się pierwsze zawody Letniej Grand Prix.

Zawodnicy nie tylko walczyli ze sobą, ale również z pogodą. Nie dość, że skoczkom przeszkadzał wiatr, który wiał z każdej strony, to jeszcze z nieba lał się żar. Termometry wskazywały 27 stopni, ale na nagrzanej w słońcu skoczni było ponad 40 stopni. Dla skoczków ubranych w termiczne bieliznę i kombinezony był to prawdziwy dramat. Jednak pomimo to, starali się oni skupić na swojej pracy i skakać jak najlepiej.

Zwycięzcą zawodów został W Polsce w ramach Lotos Poland Tour – jest to odpowiednik turnieju Czterech Skoczni odbędą się jeszcze trzy zawody z serii. 20 lipca skoczkowie będą walczyć o zwycięstwo w Szczyrku, a 22 i 23 w Zakopanem.

To były pierwsze zawody w Polsce bez Adama Małysza. Skoczkowie zgodnie stwierdzają, zawody bez Adama to coś zupełnie innego. Bez Adama na pewno jest inaczej, bo był osobą, która poprowadziła polskie skoki na światowy poziom. W tym sporcie jednak każdy zawodnik jest indywidualistą i każdy walczy o swoje. Traktuję to jako coś normalnego. Jeden zawodnik przychodzi, drugi odchodzi - mówi Kamil Stoch.