// you’re reading...

Porady sportowe

Bo warto odpocząć…

Niezdrowe treningi nie dotyczą tylko zawodowców. Również amator może doprowadzić do nadciągnięcia mięśnia czy innych dolegliwości, które są wynikiem przeforsowania organizmu. Najczęściej przesadzają biegacze i kulturyści, którzy twierdzą, że porządny i prawdziwy trening, to taki po którym organizm boli, co oznacza, że wykonał pracę.

O niezdrowym wysiłku jaroslaw_dymek_01mówimy również, kiedy codzienna racja żywieniowa nie jest dostosowana do intensywności treningów.

Niestety, wielu sportowców pozbawionych jest umiejętności odpoczynku. Żeby trening był efektywny, nasz organizm musi być wypoczęty i nieobolały. Niestety, mało kto o tym wie, bo często zdarza się że stosowane treningi często prowadzą do kontuzji lub znacznego osłabienia organizmu. Warto np. jeden dzień biegać czy uprawiać inny sport, po ty by następnego odpocząć. I tak na zmianę.

Kontuzje i infekcje często są wynikiem przeforsowania organizmu. Nie wolno bagatelizować najmniejszych dolegliwości czy objaw, od czasu do czasu warto przyjrzeć się własnemu organizmowi i dostosować trening w zależności od jego potrzeb a nie naszych ambicji i aspiracji.

Jak to mówią, „odpoczynek to również element treningu”, zatem drodzy sportomaniacy nauczmy się odpoczywać.