// you’re reading...

Fitness

Taniec - nowy fitness?

Programy typu „Taniec z gwiazdami” czy „You can dance” wciąż cieszą się niezwykła popularnością. Tym co przyciąga widzów przed ekrany jest z pewnością energia bijąca od zawodników. Szkoły tańca na fali tych programów przeżywają teraz czasy swojej świetności. Młodzi ludzie chętnie zapisują się na różnego rodzaju kursy taneczne. Tańczyć jest teraz trendy! Nastał czas na propagowanie mody na taniec.
Trafnie mawiał Maurice Bejart, wielki tancerz i choreograf francuski, iż: „taniec jest jedną z rzadkich działalności ludzkiej, gdzie człowiek jest zaangażowany całkowicie: ciałem, duszą i umysłem.
Taniec to sposób komunikacji między sobą a światem. To sposób ekspresji uczuć jakie w nas drzemią. W tańcu każdy może być kim tylko zechce. Możemy przywdziać jaką tylko chcemy maskę. Poprzez ruchy taneczne wyrażamy siebie i to co czujemy.
Taniec ma zbawienny wpływ na nasze samopoczucie, a tym samym na nasze zdrowie.
Taniec to nie tylko forma sztuki, ale także sport. Ta forma ćwiczeń pozwala nam na piękne wyrzeźbienie ciała, na uformowanie mięśni i na wyrobienie kondycji. Nie ma chyba lepszej i przyjemniejszej formy ćwiczeń. Taniec ma zbawienny wpływ na zdrowie i ogólną sprawność organizmu. Podczas godziny tańca można spalić od 200 do 400 kalorii.
Oprócz tego taniec to: wyprostowana sylwetka ciała, lepsza koordynacja ruchowa, zmniejszenie zagrożenia osteoporozą, utrata zbędnych kilogramów, niższe ciśnienie, a nawet niższy poziom cholesterolu, poprawa  krążenia krwi w organizmie. W trakcie wydzielają się: adrenalina i noradrenalina, które powodują, że czujemy się lepiej. Taniec uśmierza również ból, bowiem w trakcie tańca wydzielane są endorfiny, które zmniejszają odporność na ból.
Jak więc widać, taka forma spędzania wolnego czasu ma same zalety!