// you’re reading...

tenis ziemny

Co jest nam potrzebne do tenisa- czyli słów kilka o sprzęcie.

ludek-tenis-siatka1Tenis ziemny to dyscyplina, która w odróżnieniu od biegania wymaga posiadania specjalnego „osprzętowania”. Sprzęt do tenisa ziemnego jest dosyć drogi, dlatego warto wcześniej dobrze przemyśleć swój zakup.

Po pierwsze potrzebna nam jest rakieta tenisowa, której zakup jest najbardziej kosztowny, a na którym zdecydowanie nie powinniśmy oszczędzać. Dobra rakieta będzie bowiem służyła nam nawet kilka lat, w zależności od częstotliwości, z jaką będziemy grać oraz zależnie od tego, jak będziemy o nią dbać. Dobra rakieta to rakieta markowa… Najbardziej popularnymi markami są marki: Wilson, Dunlop, Head. Kupując rakietę tych marek, będziemy mieć pewność, że sprzęt będzie nam służył przez długi czas. Warto zainwestować w rakietę w cenie 200-500 złotych. O radę możemy zapytać sprzedawcę, który pomoże nam dobrać rakietę do naszego wzrostu oraz oczekiwań.

Kolejnym elementem potrzebnego sprzętu do gry w tenisa jest obuwie. Powinno ono być dostosowane do nawierzchni na jakiej gramy. Buty do gry na nawierzchni trawiastej znacznie różnią się od tych, które nosić możemy na „mączce”.

Ostatnią ważną rzeczą jest strój, który nie jest jednak tak istotnym elementem jak obuwie czy rakieta, wobec czego nie będę się na nim skupiać..

Życzę wszystkim przemyślanych zakupów!