// you’re reading...

Sporty Zimowe

Polscy hokeiści pokonali Chorwatów

Biało-czerwoni pokonali Chorwatów 6-0, a także odnieśli drugie zwycięstwo w mistrzostwach świata I Dywizji w Lublanie. Pomimo tego, iż Polska już wcześniej straciła szanse na awans do elity (przegrali ze Słowenią i Węgrami) to jednak wygrana zapewniła biało-czerwonym utrzymanie.
Polscy hokeiści nie mieli żadnych problemów z pokonaniem Chorwatów. Po czterech minutach gry prowadziliśmy 2-0 dzięki strzałom Jarosława Rzeszutki i Mateusza Danieluka. Kolejną bramkę (jeszcze w pierwsze tercji) zdobył Mikołaj Łopuski.
Drugą tercję biało-czerwoni wygrali 2-0 (bramki Grzegorza Pasiuty i Tomasza Malasińskiego). Kolejno, w trzeciej tercji, szóstą bramkę dla Polski strzelił Rafał Dutka.
Mimo to, rezultat spotkania mógł być jeszcze wyższy. Biało-czerwoni nie wykorzystali wiele sytuacji do strzelania gola np. gdy na lodzie było tylko 3 Chorwatów.