// you’re reading...

Sporty Zimowe

Ogromne emocje w Bostonie

Gospodarze – Bruins, po dwóch dogrywkach pokonali Buffalo Sares 3-2.
Goście, już w trzeciej minucie gry objęli prowadzenie po strzale Timma Kennedego. Następnie, w drugiej tercji Buffalo podwyższył prowadzenie, a do siatki trafił Steve Montador.
Gospodarze znaleźli sposób na Buffalo Sares dopiero w tercji trzeciej. Na początku, David Krejci zmusił do kapitulacji Ryana Millera (bramkarz Sares). Później doprowadzono do remisu po strzałach Patrica Bergerona. Gdy regulaminowy czas gry zakończył się był remis 2-2. W pierwszej dogrywce żadna drużyna nie zdobyła gola, głównie dzięki niezawodnym bramkarzom obu drużyn.
W drugiej dogrywce, wykorzystując błąd gości, gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Miroslav Satan wykorzystując podanie od Michaela Rydera strzelił trzeciego, zwycięskiego gola dla hokeistów z Bostonu.