// you’re reading...

Piłka Nożna

Terminarz grup Euro 2012

11 sierpnia 2010 roku meczem grupy C Estonia - Wyspy Owcze rozpoczną się eliminacje mistrzostw Europy-2012 w piłce nożnej. UEFA przedstawiła terminarz rozgrywek, których finały odbędą się za dwa lata w Polsce i na Ukrainie.
Pozostałe grupy rozpoczną zmagania we wtorek, 3 września, w tym gr. I, w której broniąca tytułu Hiszpania zmierzy się z Czechami, Szkocją, Litwą i Liechtensteinem. Koniec rywalizacji - 15 listopada 2011 roku. Mecze barażowe zaplanowano na listopad 2011.

Losowanie grup eliminacyjnych Euro 2012 odbyło się 7 lutego w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Awans do turnieju finałowego uzyska 14 zespołów. Stawkę uczestników mistrzostw Starego Kontynentu uzupełnią reprezentacje gospodarzy - Polski i Ukrainy.
Bezpośredni awans zapewnią sobie zwycięzcy grup eliminacyjnych oraz jeden zespół z drugiego miejsca, z najlepszym bilansem meczów. Pozostałe drużyny z drugich miejsc utworzą cztery pary barażowe. Losowanie grup turnieju finałowego wyznaczono na grudzień 2011 roku w Kijowie.