// you’re reading...

Bieganie

Bieg noworoczny 2010 – dwóch zwycięzców

Biegacze reprezentowali Ustkę, Sławno, Koszalin, Malechówko, Słupsk, Postomino, Sławsko, Świdwin, Tychowo, Lęborka i Bobolice. Wszyscy pokonali dystans 16 kilometrów nadbałtycką plażą mimo padającego śniegu. Tempo biegu było szybkie, a czterech pierwszych zawodników zameldowało się w czasie poniżej 1 godziny.

Pierwsi na mecie, którą tradycyjnie była brama do PW Jan, byli Arkadiusz Kozak (Koszalin) i Mariusz Borychowski (Słupsk). Ostatnie metry pokonali ramię w ramię, zajmując razem pierwsze miejsce. Ich czas to 56 minut i 19 sekund. Dla Kozaka była to pierwsza wygrana w tej imprezie. Natomiast Borychowski triumfował już po raz trzeci.

Z trójki startujących pań najszybciej na mecie zjawiła się Grażyna Antosik, która uzyskała czas 1:16.45 (20. open). Najstarszymi uczestnikami byli Wiktor Parawanicki i Ignacy Stopnicki z KB Tupot Ustka - obaj rocznik 1944. Najmłodszym zaś 16-letni Arkadiusz Mokrzycki ze Świdwina.

Trzeci w Darłówku był Jerzy Kulczyk z Tychowa (59.25), a 3 sekundy po nim finiszował Adam Jóźwik z TKKF Olszewski i Synowie Sławsko. W czołówce byli również: 5. Dariusz Guzowski (Szkoła Policji Bajcar Słupsk) 1:00.31, 6. Grzegorz Antosik (KB Bryza Postomino) 1:00.36, 7. Emil Kamiński (Olszewski i Synowie) 1:02.37.

Nagrodami dla zwycięzców były puchary Dyrektora PW Jan (kategoria mężczyzn) i Wójta Gminy Postomino (kobiety) oraz drobne upominki. Wszyscy zawodnicy mogli skorzystać z dwugodzinnego pobytu na basenach Parku Wodnego.